Ceglédinfo
Covid teszt 24 órán belül

SPORT

| Közélet | Közlemények | Belföld | Gazdaság | Kultúra | Kékfény | Helyi programok | Térségi programok |

20 bejegyzés ezen az oldalon

Olimpikonok a kirakatban »

Olimpikonok a kirakatban

A mai napon veszi kezdetét a Tokióban megrendezésre kerülő olimpia - ebből az alkalomból helyezték ki a ceglédi kötődésű olimpikonok képeit, egy-egy kupát, valamint eredményeiket a Városi Könyvtár kirakatában, továbbá egy molinóval is megemlékeznek az eseményről.

(Fotó: Szokolai Attila)

« A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

Újabb sikert ért el a ceglédi gördeszkás »

Újabb sikert ért el a ceglédi gördeszkás
Világversenyen lett 28 profi versenyzőből 7. helyezett Tűri Zoltán. A ceglédi gördeszkás a tavalyi évet is szép eredménnyel zárta. Ahogy akkor is, most is online szervezték meg a járvány miatt a megmérettetést.

Új vezetőedzője van a CVSE NB III-as labdarúgócsapatának »

Fotó: CTV
Új vezetőedzője van a CVSE NB III-as labdarúgócsapatának. Mink Olivér nagy örömmel érkezett Ceglédre, úgy látja, hogy nagyon jó gárda a Vasutas, bennük van a győzni akarás és a motiváció.

Tekerd be Ceglédet! - Városismereti kerékpáros túra »

Tekerd be Ceglédet! - Városismereti kerékpáros túra

Augusztus 7-én Cegléd Város Önkormányzata, a Pest Megyei Szabadidősport Szövetség és a Magyar Szabadidősport Szövetség támogatásával megrendezi a Tekerd Be Ceglédet elnevezésű városismereti kerékpáros túráját.

Vég Zsombor junior Európa-kupa győztes

Vég Zsombor aranyérmet szerzett a prágai junior Európa-kupán. Zsombor sorban német, ukrán és grúz judoka legyőzésével szerezte meg az első helyet Csehország fővárosában. A másik két ceglédi judoka Hegedűs Levente és Ürögdi Dominik ezúttal nem járt sikerrel.

-Forrás: CVSE Judo -

-Kép: judoinside.com-

Keszthelyi Luca a “nagyok" között az EB-n »

Keszthelyi Luca a “nagyok" között az EB-n

Az észtországi Tallinban került megrendezésre az U20-as atlétikai Európa-bajnokság, ahol Keszthelyi Luca lábsérüléssel bajlódva magasugrásban 170 cm-t ugrott a nála egy korosztállyal magasabb ellenfeleivel szemben. Luca így sajnos nem jutott a döntőbe, ahová 181 cm-es teljesítménnyel lehetett bejutni.

Füle Simon bronzérmes »

Fotók: cegledisport.hu

Az elmúlt hétvégén a debreceni egyetem adott otthont a Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid Sakk Bajnokságnak, ahol Füle Simon az U16 kategóriában fiatalként az előkelő dobogós 3. helyet szerezte meg.

(forrás)

Utazásra készen »

Utazásra készen
A hét végét már Japánban tölti Ungvári Attila, aki a 81 kilogrammosok között lép tatamira a Tokiói olimpián. A VB aranyérmes cselgáncsozó pénteken indul az olimpiai faluba. A következő néhány napban már csak az utolsó taktikai simítások és persze a csomagolás van hátra.

(Fotó: MTI/judoinfo.hu - korábbi felvétel)

Vízivilág tábor a sportuszodában »

Fotó: CTV
Csodás nyári időben, jó hangulatban telik a Városi Sportuszoda Vizivilág tábora. Ezen a nyáron ez már a második turnus. Vannak olyan gyerekek, akik visszajárók és testvérükkel együtt élvezik a programokat. A diákok nem csak az úszás alapjaival ismerkedhetnek meg az öt nap alatt, sok játékkal és ügyességi feladattal is készül a tábor szervezője.

Európa-kupa aranyérmes Szeleczki Szabina »

Fotó: CTV
A 16 éves Szeleczki Szabina nyerte a 40 kilósok megmérettetését a teplicei ifjúsági Európa-kupa versenyen. Az ifjú sportolót a MOL-Alapítvány támogatja - nem hiába: Szabina veretlennek bizonyult az eddigi versenyeken.

Idén is telt házas a kézilabda tábor »

Fotó: CTV
Ezen a nyáron is teltházas volt a kézilabda tábor mindhárom turnusa. A 9 és 18 év közötti fiatalok nem csak a sportban fejlődnek, de az egy csapatban játszó, különböző korosztályok is könnyen megtalálják a hangot egymással. A sportcsarnok építése miatt idén a "Mezgáz" csarnokában tartják az edzéseket.

Szeleczki Szabina a poreci ifjúsági Európa-kupa verseny után Teplicében is verhetetlennek bizonyult »

Cselgáncs: Szeleczki Szabina a poreci ifjúsági Európa-kupa verseny után Teplicében is verhetetlennek bizonyult

A MOL-Alapítvány által támogatott 16 éves cselgáncsozó, Szeleczki Szabina nyerte a 40 kilósok küzdelmeit a teplicei ifjúsági Európa-kupa versenyen. - forrás: utanpotlassport.hu

II. Szuperinfó Ping-pong tábor »

II. Szuperinfó Ping-pong tábor
Az első heti táborhoz hasonló programok voltak (ping pong, játékos feladatok, fagyizás, stb.) kiegészülve Kőhalmi Ferenc bűvész úr nagyszerű műsorával, mellyel szerdán délután kápráztatott el minket. Nem mellesleg utána 1 órát játszott megizzasztva nem csak saját magát, hanem a mi versenyzőinket  is.

Hege országos bajnok »

Fotó: Hegeshow

"Az idei év több szempontból is különleges számomra. Több mint 10 éven keresztül versenyeztem Elite 20 és Elite 26 kategóriában, ami a triál sportban a profi mezőnyt jelenti. Az idei évben azonban egy kategóriában indultam, ahol nagy előnnyel szereztem meg a Magyar Bajnoki címet!" - kezdi beszámolóját a Hegeshow oldal.

Megújul a ceglédi tekepálya »

Fotó: CTV
Megújul a ceglédi tekepálya. A CVSE teke szakosztálya minősítési eljárás elé néz, amelynek alapfeltétele, hogy a pályaszakaszt helyreállítsák. A munkálatok várhatóan két hétig tartanak majd.

Harmadik hely és tábor »

Harmadik hely és tábor

A veterán versenyek tovább folytatódtak. A nagy meleg nem könnyítette meg a játékosok dolgát, de a közel 20 fős mezőnyben csoport elsőként veretlenül, lépett tovább Attila. A főtáblán két könnyed győzelem következett, majd a végső győztestől is elcsent egy játszmát.

Kiemelt helyen a Lőrincz fivérek »

(Fotó: MBSZ/UWW)

A rangsorversenyek végeztével a Nemzetközi Birkózószövetség (UWW) lezárta az olimpiai súlycsoportok világranglistáit, amelyek alapján majd a kiemelést elkészítik a tokiói olimpián - tájékoztatott a a Magyar Birkózószövetség. Ennek alapján nagyszerű hír, hogy az ötkarikás kvótát szerző hat magyar birkózó közül ketten a sor élén állnak, így első kiemeltek lesznek! A világ- és négyszeres Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kg), valamint fivére, az Eb-győztes, vb-2. Lőrincz Viktor (kf, 87 kg) esetében ez azt jelenti, hogy a közvetlenül mögöttük következő jelentős riválisokkal nem kerülhetnek össze a tokiói viadal elején.

Gyászol a ceglédi labdarúgás

Fotó: CVSE labdarúgás

Váratlanul elhunyt mindenki Pipi bácsija, Szalisznyó István. A Ceglédi VSE labdarúgó szakosztályának vezetőségi tagja, a Ceglédi Sportcsarnok Kft. dolgozója 65 évet élt.

Nyugodj békében, Pipi bácsi!

(forrás)

Óriási erőt adott a hazaszeretet »

Fotó: MJSZ, Horváth György

"Több mint két évtizednek kellett eltelnie, hogy rájöjjek, teljesült gyerekkorom legnagyobb vágya" - nyilatkozta a Demokratának Ungvári Miklós a 2012-es londoni olimpián megszerzett ezüstérme kapcsán. A magyar judo koronázatlan királyával utolsó világbajnoki szereplése mellett a búcsú nehéz pillanatairól, a sportesemények nyújtotta flow-élményről és a tizenöt milliós magyar nemzet erejéről beszélgettek.

Új tollaslabda egyesületet alapítottak »

Fotó: CTV
Újabb tollaslabda egyesülettel gazdagodott a város. A Céljainkért Együtt Tollaslabda Sportegyesület hivatalosan még csak pár hete működik, szép eredményekkel azonban már most is büszkélkedhetnek. A június elején, Cegléden rendezett országos bajnokságon egyik versenyzőjük három számban is indult, végül pedig mindhárom alkalommal a dobogóra állhatott.