Ceglédinfo
Covid teszt 24 órán belül

SPORT

| Közélet | Közlemények | Belföld | Gazdaság | Kultúra | Kékfény | Helyi programok | Térségi programok |

20 bejegyzés ezen az oldalon

A funkcionális ruházat a siker egyik záloga? »

2023.03.07. 17:48 Lejár 2023.03.21. 23:59 [4969]
A funkcionális ruházat a siker egyik záloga?

Igen, valószínűleg profik és amatőrök egyaránt lelkesen bólogatnának erre a kérdésre. Mert a nem megfelelő ruhák, legyen szó pólóról vagy éppen cipőről, konkrétan hátráltató tényezővé válhatnak, ami egyet jelent a teljesítmény csökkenésével, s ez az a forgatókönyv, amire senki sem vágyik.

Mindenből egy a csapat bajnokikon »

Mindenből egy a csapat bajnokikon

Ismét - ahogyan ősszel is - szoros, izgalmas meccset játszott a két együttes egymással. A tapasztaltabb párosunk döntő játszma 8:4-es vezetésről kapott ki az első körben, ami, mint kiderült a győzelembe is került. A két fiatal(abb) játékosunk közül most Petrik Sebestyénnek ment jobban, az ellenfél 1-es számú játékosát is legyőzte.

(Fotó: MTI/A kép illusztráció)

U10-es mérkőzések »

U10-es mérkőzések

Ahogy arról tegnap beszámoltunk, a Ceglédi Kék Cápák U10 korosztálya 23-án szombaton Abonyban fogadta a Tiszakécske és a Lajosmizse csapatait.

(Fotó: Kisfaludi István)

Ceglédi siker az alsóház utolsó előtti meccsén »

Ceglédi siker az alsóház utolsó előtti meccsén

A már biztos bennmaradó ELTE BEAC Újbuda 82-61-es vereséget szenvedett a női kosárlabda NB I pénteki játéknapján, a playout utolsó fordulójában a CEKK csapatától, ezzel a ceglédiek bennmaradtak az élvonalban. A szombati, PINKK Pécsi 424 és a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós összecsapásán dőlt el, melyik csapat zárt az utolsó helyen, s ezzel együtt esett ki az élvonalból. A Nemzeti Sport tudósítása.

Érmek az országos bajnokságról »

Érmek az országos bajnokságról

Szombaton Tatabányán a Földi Imre Sportcsarnok három szőnyegén rendezték a diák I-II. leány országos bajnokságot. A két korosztályban közel 130-an léptek szőnyegre a bajnoki érmekért. A Ceglédi VSE leány birkózói mind a két korcsoportban érdekeltek voltak 2-2 fővel. A ceglédi lányok ezen a napon remekül birkóztak és végül három bajnoki címet és egy bronzérmet szereztek meg.

(Fotó: CVSE Birkózó Szakosztály)

Cápa gyermek csapat győzelmek »

Cápa gyermek csapat győzelmek

A Ceglédi Kék Cápák U14, U12 és U10 korosztályai két-két bajnoki mérkőzést játszottak az elmúlt hétvégén. Az U14 a nem túl szerencsés mérkőzés beosztása miatt 9 órakor kezdett Békéscsabán. A hajnali ébredés és utazás ellenére ki-ki meccset tudtak játszani a Cápák, de a győzelmet nem sikerült kiharcolni, a délelőtti találkozón viszont már magabiztosan nyertek.

(Fotó: Kisfaludi István/U10 korosztály mérkőzéséről)

Aláírták a megállapodást »

Aláírták a megállapodást

Akár már jövő tanévben elindulhat Cegléden olyan képzés, amelynek sikeres elvégzése után a diákoknak egyenes útjuk lehet a testnevelési egyetemre. Több más mellett ezt teszi lehetővé az a megállapodás, amelyet tegnap írt alá a Ceglédi Szakképzési Centrum a felsőfokú oktatási intézménnyel. De együttműködés indul a CVSE-vel is, így kihelyezett vizsgák, gyakorlati oktatások helyszínei lehetnek a ceglédi sportlétesítmények.

(Fotó: Ceglédi Szakképzési Centrum)

OB eredmények »

OB eredmények

A legkisebb U11-es korosztályban már csütörtökön elkezdték a mérkőzéseket. Az "érdekes" sorsolás miatt a főtáblán 4 között kiemelve Zsigmond Simon már egy győzelemmel a 4 közé került, majd a későbbi győztestől kapott ki.

(Fotó: CVSE Asztalitenisz Szakosztály)

Szép ceglédi helyezések »

Szép ceglédi helyezések

Ragyogóan szerepeltek korosztályos judósaink a hétvégi nemzetközi tornákon, a juniorok és az ifjúságiak Európa-kupáin a mieink összesen tíz érmet - közte három aranyat - szereztek meg, Keller Rebeka, Kollár Sebestyén és Kenderesi Péter is Európa-kupa győztes lett!

(Fotó: EJU, Miroslav Petrik/Szeleczki Szabina (balról a harmadik) a dobogó harmadik fokára állhatott)

Serdülő, ifi Cápa győzelem, felnőtt vereség »

Serdülő, ifi Cápa győzelem, felnőtt vereség

A Ceglédi Kék Cápák  felnőtt csapata a listavezető Szigetszentmiklós otthonában lépett pályára, az ifi és serdülő csapat pedig Dunaújvárosba látogatott a női kézilabda NB II. 18. fordulójában. A szezon végére igencsak megfogyatkozó felnőtt csapatot nem kímélte a bajnoki címre törő Szigetszentmiklós és az első húsz percben magabiztos vezetést harcolt ki. Bár a második játékrész első tíz percét 6-2-re tudták nyerni a Cápák, de a 11 gólos hátrányt nem tudták ledolgozni. Az ifjúsági csapat nagy csatában nyert, a serdülők pedig magabiztosan győztek a DAC otthonában.

(Fotó: Ceglédi Kék Cápák SE)

Két bronz és egy ezüst érem az U19-es OB-én »

Két bronz és egy ezüst érem az U19-es OB-én

A három napos verseny elején rész sikerek születtek, melyek közül kiemelkedik, hogy a válogatott  Tanács Nórát döntő játszmában 5:9-ről győzte le Ungureán Dorka a 8 közé jutásért. Az igazi eredményeket Ócsai Máté szolgáltatta az U19-es korosztályban, ahol harmadikként zárt vegyes és egynemű párosban, illetve döntőt játszott egyéniben. A párosokban reális cél volt a döntőbe kerülés a sorsolás alapján. Sajnos ez nem sikerült, viszont egyéniben összejött, ahol Huzsvár Erik győzött 4:1 arányban, aki végül 3 arany éremmel zárt.

Két helyezés az országos bajnokságon »

Két helyezés az országos bajnokságon

Szombaton a pesterzsébeti Kruj Iván Sportcsarnokban rendezték meg a diák I. korosztály kötöttfogású országos bajnokságát. A megmérettetésen 40 szakosztály 140 birkózója küzdött meg a helyezésekért. A ceglédi VSE birkózói közül öten vívták ki az indulás jogát és ketten végeztek a helyezettek között.

Győzelem a listavezető ellen

A Ceglédi KK SE 28-21-re nyert a listavezető Budai Farkasok ellen a férfi kézilabda NB I/B pénteki játéknapján.

Csúcsrangadó a listavezető ellen »

Csúcsrangadó a listavezető ellen

Pénteken Abonyban 18:00-ás kezdéssel óriási derbit játszik a Ceglédi KK SE a Budai Farkasok - Rév Group csapata ellen. Ellenfelünk személyében, talán az egész Nb1/B legnagyobb jelenlegi bajnokesélyesét köszönthetjük hazai pályán, hiszen a Farkasok megnyerték az NB 1/B nyugati csoportjának alapszakaszát és a felsőházat is két győzelemmel kezdték.

(Fotó: Kisfaludi István/A CKKSE 2022. március 4-én)

NBK Team Cup verseny Cegléden »

NBK Team Cup verseny Cegléden

A kettlebell, a cross tréning és a funkcionális tréning ötvözésével indítottak rendhagyó versenysorozatot, az NBK Team Cup-ot, melynek első állomása Cegléd volt. Három fős csapatokban mérkőztek meg egymással a sportolók a Malom téri edzőteremben. Minden csoportnak 3 feladatot kellett teljesítenie, azt, hogy ki melyiket végezte el, mindenki maga dönthette el.

(Fotó: CTV)

Májusban újra Tekerd be Ceglédet »

Májusban újra Tekerd be Ceglédet

Cegléd Város Önkormányzata a tavalyi nagy sikerre való tekintettel május 14-én szombaton újra megrendezi a Tekerd be Ceglédet! elnevezésű városismereti kerékpártúrát.

(Fotó: Sportolj Velünk Cegléd)

Hibátlan Cápa hét »

Hibátlan Cápa hét

Nem talált legyőzőre a Ceglédi Kék Cápák három korosztálya, akik öt bajnoki mérkőzést játszottak a múlt héten. Ahogy korábban már beszámoltunk róla, a serdülők szerdán nyerni tudtak a Dunaújvárosi Kohász ellen, legutóbb pedig vasárnap az U14 és az U12 Cápa lányok is győztek két-két bajnoki mérkőzésen.

(Fotó: Ceglédi Kék Cápák SE/U12-es csapat)

Bajnoki forduló vegyes eredményekkel »

Bajnoki forduló vegyes eredményekkel

Nagy csatát hozott a mérkőzés, végig kiélezett küzdelem zajlott. A párosoknál a két fiatal Telek Kristóf és Petrik Sebestyén közel állt ahhoz, hogy meglepetést okozzon a védekező stílusú ellenfelekkel szemben. Már 2:1-re is vezettek a játszmák tekintetében, végül rutinos ellenfelük fordítani tudott és szoros játszmákban ugyan, de nyerni tudtak. Összességében reálisnak mondható a listavezető ellen az eredmény.

Újbudai győzelem »

Újbudai győzelem

A VBW CEKK CEGLÉD 80-63-ra kikapott az ELTE BEAC ÚJBUDA csapatától a 9-12. helyért zajló küzdelem szombati játéknapján. A Nemzeti Sport tudósítása.

(Fotó: Kisfaludi István/A CEKK legutóbbi hazai mérkőzésén 2022. március 26-án)

Diákolimpiai bajnok a Várkonyi váltója

Fotó: cegledisport.hu

Debrecen adott otthont a 4. korcsoport diákolimpiai úszó döntőjének, melyen Denginé Lakatos Gabriella tanárnő kíséretében a Várkonyi István Általános Iskola több tanulója is részt vett. A 4×50 m-es gyors váltóban Farkas Zalán, Hajdú Nimród, Lugosi Ádám és Banai Máté (a CVSE pólósai) a megyei döntőből 1:56mp idővel nyerve jutottak a debreceni országos döntőbe, ahol 1:52.09 mp-es idővel Diákolimpiai bajnoki címet szereztek.