Ceglédi siker az alsóház utolsó előtti meccsén

A már biztos bennmaradó ELTE BEAC Újbuda 82-61-es vereséget szenvedett a női kosárlabda NB I pénteki játéknapján, a playout utolsó fordulójában a CEKK csapatától, ezzel a ceglédiek bennmaradtak az élvonalban. A szombati, PINKK Pécsi 424 és a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós összecsapásán dőlt el, melyik csapat zárt az utolsó helyen, s ezzel együtt esett ki az élvonalból. A Nemzeti Sport tudósítása.

(Fotó: Kisfaludi István)

A Cegléd az utolsót leszámítva az összes negyedet megnyerte, az elsőt 20-17-re, a másodikat 21-11-re, a harmadikat 23-15-re, a záró felvonásban pedig 18-18-at értek el egymás ellen a csapatok, így a hazai együttes méltán ünnepelhetett 82-61-es győzelmet.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

A 9-12. HELYÉRT, 6. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD-ELTE BEAC ÚJBUDA 82-61 (20-17, 21-11, 23-15, 18-18)

Albertirsa, 100 néző. Vezette: Fodor, Jakab, Kovács N.
CEGLÉD: Szabó D. 8/6, HOLESINSKA 18/9, Szabó Fanni 4, Szabó P. 4, BAUGH 23/3. Csere: KATONA 11, Kobolák 8/6, Laufer 4/3, Rakita 2, Viszmeg, Szirony. Edző: Sandro Orlando
BEAC: CZANK 17/9, Boros B. 2, Zsámár 5/3, MÉRÉSZ 15, Barnai 3. Csere: Ivanova 8/6, Boros J., Orosz, Juhász 9, Telek, Dénes, Katona B. 2. Edző: Horváth Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-7. 7. p.: 15-15. 10. p.: 20-17. 14. p.: 27-23. 17. p.: 31-27. 20. p.: 35-28. 25. p.: 50-34. 28. p.: 57-42. 30. p.: 64-43. 34. p.: 67-49. 38. p.: 78-59

MESTERMÉRLEG

Sandro Orlando: - Először is köszönöm a lányoknak, mert nem volt egy könnyed utazás ez a négy hónap. Ezalatt sok problémánk volt, sérülések, betegségek, egyebek. Most, amikor nagyon fontos volt, valamennyi játékos maximálisan odatette magát, és megmutatta, hogy igazi csapat, igazi játékosokkal. Az előző, harminc-harminckét perces meccsek után most végre egy negyvenperces jó meccsel zártuk a szezont.

Horváth Bianka: - Főleg mentálisan volt nehéz a mérkőzés. Egyrészt, mert tudtuk, hogy nincs tétje, másrészt pedig azért, mert ez volt az utolsó, ezért kicsit fájdalmas is, mert jó közösség alakult ki, aminek nehéz búcsút inteni, bármit is hozzon a jövő. Szeretnénk megköszönni mindent a szurkolóknak, én pedig külön köszönöm a vezetőségnek, hogy lehetőséget adott és a lányoknak, hogy ebben partnerek voltak.