Férfi kézi NB I: a Csurgó simán nyert a Cegléd ellen

A Csurgó 30-20-ra legyőzte a Ceglédet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, a Cegléd első góljára ráadásul tíz percet kellett várni - 21 perc után már 12-4-re vezetett a Csurgó, amely a nagyszünetre kilencgólos előnnyel (16-7) vonulhatott.

A második félidőben hét gólra még vissza tudott kapaszkodni a Cegléd, ám ennél jobban nem tudta megközelíteni ellenfelét, a Csurgó végül 30-20-ra megnyerte az összecsapást. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek szerb irányítója, Mladen Krszmancsics volt kilenc találattal.

Sorozatban ötödik meccsén maradt veretlen a Csurgó. A jelenlegi helyzetet jól szemlélteti, hogy e két csapat egy hónapon belül másodszor találkozott egymással - a koronavírus-fertőzések miatt ugyanis hét olyan együttes maradt, amely pályára tudott lépni a héten. Jó ideig nem láthatjuk az Orosházát sem, amelynél a legutóbbi PCR-teszt tíz személynél (játékos és stábtag) hozott pozitív eredményt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

CEGLÉDI KKSE-CSURGÓI KK 20-30 (7-16)

Abony, zárt kapuk mögött. V: Medve, Südi

CEGLÉD: Kránitz - Pásztor Á. 3, Kállai 1, Juhász K. 2, VRANAC 4, Mazák 1, SZEPESI I. 5 (2). Csere: Tamási (kapus), Sinkovits 1, Teleki, Zakics 1, Kiss R. 2. Edző: Nagy Károly

CSURGÓ: PALLAG - Gebhardt 2, Leimeter 3, Hanusz 1, Szeitl E. 4, Borsos 1, MLADEN
KRSZMANCSICS 9 (3). Csere: Tatai, Füstös (kapusok), VASZICS 6, Gábor
M. 2, Popovics 1, Krecic 1, Vasvári, Nagy Sz. Edző: Alem Toszkics

Az eredmény alakulása. 11. perc: 1-5. 17. p.: 3-8. 25. p.: 6-13. 35. p.: 9-18. 39. p.: 10-20. 46. p.: 13-22. 51. p:17-24

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG

Nagy Károly: - Sajnos elfogyott a csapatunk, nem voltunk méltó ellenfele a kiválóan játszó és agresszíven védekező Csurgónak. Már az első félidőben eldőlt a találkozó, nem tudtunk mit kezdeni a vendégek védelmével.

Baranyai Norbert: - Először is szeretnénk megköszönni a Cegléd sportszerűségét, amiért vállalta a mérkőzést. A győzelmet a fegyelmezett védekezésünknek és a kiváló kapusteljesítménynek köszönhetjük. Már az első félidőben akkora előnyt kiharcoltunk, amit sikerült a lefújásig megtartani.