A Dabas elleni bajnokin

A Dunaújváros elleni hétközi vereség után fontos cél volt a Dabas ellen a javítás egy győzelemmel. A cegledfoci.hu tudósítása.

(Fotó: Kisfaludi István)

« A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

Ennek szellemében jól is kezdtük a mérkőzést, a 10. percben Pleszkán ziccerben fejelhetett, sajnos mellé. Egy perccel később ismét ő került a kapussal szembe, de a lövés elakadt a hálóőrben.

A 20. percben Pleszkán harmadik gólját is megszerezhette volna, ha az első két nagy helyzet be megy, de sajnos ahogy azok, ez a lehetőség is kimaradt. Nagyjából 11 méterről eleresztett lövés ment a kapu fölé. A fölé szálló lövések trendé váltak a félidő közepén, a dabasiaknak egy fejese, majd Kelemen lövése is a kapu felett hagyta el a pályát.

A 30. percben Miklernek kellett nagyot védenie egy lapos lövésnél, de 5 perccel később már ő sem tudott segíteni, megszerezte a Dabas a vezetést. A folytatásban nagy lehetőségek nem voltak, így egy gólos hátránnyal mentünk a szünetre. 0:1

A második játékrészt a Dabas kezdte jobban és sajnos meg is lett az eredménye. Az 58. percben kettő, a 63 percben három gólosra növelték az előnyüket. A harmadik találatukat ráadásul egy kapunk előtt eladott labdából szerezték. 0:3

A három gólos hátrányban próbálkoztunk, de a Dabas nagyon szervezetten játszott. Mink Olivér cserélni kezdett és a 79. percben jól is sült el az egyik csere, hiszen Hamar Ádám szépíteni tudott, igaz ehhez kellett a vendégek kapusának hathatós közreműködése is. 1:3

Öt perccel később újra örülhettünk, az egész mérkőzésen aktívan, agresszívan játszó Kelemen még egy góllal közelebb hozott minket a Dabashoz. 2:3

Még közelebb már nem sikerült zárkóznunk, így nulla ponttal zártuk a találkozót.