Férfi kézi NB I: szegedi győzelem a Cegléd ellen

Fotó: nso.hu

A Mol-Pick Szeged sikerével folytatódott másfél hónap szünet után a férfi kézilabda NB I hétfő kora este. A Szeged a vendég Cegléd felett diadalmaskodott 42-21-re a hétfői találkozón, amely december 17. óta az első férfi bajnoki volt, és amellyel lezárult az egyiptomi világbajnokság miatti szünet. A Nemzeti Sport tudósítása.

A vendégek 4-4-ig tudták tartani a lépést a Szegeddel, amely ezt követően 9-0-s sorozatot produkált, és amellett, hogy támadásban jól élt a lehetőségeivel, a kapuban Mirko Alilovic remekelt. A fordulást követően sem vett vissza a tempóból a házigazda, a második játékrészben is 21 gólt dobott.

Hétfőn derült ki, hogy jövő kedden nem kerülhet sor a szegediek idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésére az Elverum ellen. A Máthé Dominikot foglalkoztató norvég klub a honlapján számolt be róla, hogy az ország kormányának rendelete értelmében február 17-ig nem rendeznek találkozókat.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

MOL-PICK SZEGED-CEGLÉDI KKSE 42-21
 (21-9)

Szeged, zárt kapuk mögött. V:
 Sándor L., Szikszay

SZEGED: ALILOVIC - B. RADIVOJEVICS 5, STEPANCIC 5, Bombac 2, Bánhidi 2, Mackovsek 1, J. KÄLLMAN 5
Csere: Mikler (kapus), Gaber 1, IFJ. ROSTA M. 3, Kaspárek 4, Bodó 2, M. Stranovsky 2, Zsitnyikov 3, SOSTARIC 7 (1) Bajus
Edző: Juan Carlos Pastor

CEGLÉD: Tamási - Gyene, Németh B. 2, Spekhardt 1, Mazák, Juhász K. 1, Szepesi I. 2 (1)
Csere: Kránitz (kapus), Vranac 3, Kállai, ZAKICS 6 (2), SINKOVITS 3, Teleki 1, Kiss R. 2
Edző: Nagy Károly

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3-1. 9. p.: 4-4. 20. p.: 13-4. 23. p.: 15-5. 27. p.: 17-8. 33. p.: 23-10. 38. p.: 28-12. 44. p.: 34-13. 50. p.: 38-15. 55. p.: 38-19. 58. p.: 40-20
Kiállítások. 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG

Juan Carlos Pastor: - Nem reális a különbség, biztos vagyok benne, hogy a Cegléd többre képes, és a jövőben jó eredményeket fog elérni. Csapatommal elégedett vagyok, mert mindenki igyekezett a legjobbját nyújtani.

Nagy Károly: - Sajnálom, hogy nem voltunk méltó ellenfelek. Nem tudtuk segíteni a Szeged Bajnokok Ligája-felkészülését. Bánhidiék súlyban, erőben, technikában és taktikában egyaránt magasabb szintet képviselnek, amit érvényre is juttattak. Csúnya mérkőzés volt, ebből még tanulni sem tudunk.