Vereséggel indult az Európa Kupa

Különleges Európa Kupa sorozatban vesz részt a VBW CEKK Cegléd csapata, amely buborékban játssza le 4 nap alatt minden csoportmérkőzését. Az első mérkőzést sajnos elvesztették a ceglédi lányok.

Rosszul kezdtük a mérkőzést, kapkodva, sok hibával, amit az orosz csapat kíméletlenül kihasznált és az első negyed végére 11 pontos előnyt alakított ki.

A folytatásban próbáltuk rendezni a sorokat, de csak a harmadik negyedtől játszottunk igazán jól. Meg is kezdtük a felzárkózást. Az utolsó negyed hajrája előtt 3 pontra is feljöttünk, de egyenlíteni és fordítani már nem sikerült. A hajrában próbálkoztunk, gyorsan kellett volna triplákat dobni, ez azonban nem járt sikerrel, az ellenfél ismét kihasználva kapkodásunkat növelte előnyét.

A mérkőzést elvesztettük, de bánkódni nincs sok időnk, hiszen szerdán 14 órától már az első meccsét magabiztosan nyerő házigazda ellen folytatjuk.

SZPARTAK M. R. VIDNOJE (orosz)-VBW CEKK CEGLÉD 78-61 (25-14, 19-16, 11-16, 23-15)

Antalya, zárt kapuk mögött. V: Cavara (bosnyák), Salhavi (izraeli), Vujicsics (montenegrói)

VIDNOJE: Levcsenko 11, Repnyikova 11/9, IGNYATOVA 17/6, KOMAROVA 12/6, P. WILLIAMS 13. Csere: Nuritgyinova 6/3, Fjodorova 5, Zotkina 3, Sarova. Edző: Szergej Danyilin

CEGLÉD: ORTIZ 13/3, Révész L. 1, Sotiriou 12/3, T. MOORE 14, McBryde. Csere: Gorjanácz 3/3, Ruják N., Bozóki 16/9, Kobolák 2. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-7. 8. p.: 20-11. 11. p.: 28-14. 13. p.: 32-17. 14. p.: 32-23. 17. p.: 42-25. 27. p.: 53-38. 30. p.: 53-46. 33. p.: 58-53. 35. p.: 62-59. 37. p.: 66-61

Kipontozódott: Komarova (35. p.)

Értékelés

Kostas Keramidas: - A legelején veszítettük el a mérkőzést. Az ellenfél elzárás-leválásai nagy gondot okoztak, valamint az első félidőben eladott tizenhárom labdánkból nyolc az első negyedre esett. A második félidőben próbáltuk követni a megbeszélt tervet, megközelítettük az orosz csapatot, ám végül alulmaradtunk. Taktikailag pontosan ugyanolyan volt a találkozó, mint nemrégiben a Szekszárd ellen bajnokink. Pozitívum, hogy a térfélcsere után megfelelően reagáltunk és igyekeztünk jól játszani egy nagyon tehetséges együttes ellen. Megyünk tovább, szerdán folytatjuk!

-Forrás, kép: cekk.hu-