A Vasas végig vezetve győzött a CEKK ellen

A Vasas Akadémia végig vezetve 73-69-es győzelmet aratott a a VBW CEKK Cegléd otthonában (Monoron) a 3. forduló egyetlen vasárnapi mérkőzésén. - a hunbasket.hu beszámolója

A Vasas villámrajtot vett a Monoron rendezett találkozón, nem telt el három perc és már 10-2-re vezettek Milos Pavlovic tanítványai. A folytatásban a Cegléd hat egységre felzárkózott 18-12-nél, de ezt követően visszaállt a 9-10 pontos különbség a felek között. Az első negyedet Mariona Ortiz duplája zárta, amivel a hazaiak 27-20-ra módosították az állást. A Vasasnál Papp Dia és Madár Kata 7-7, míg Brianna Fraser 5 pontnál járt. Ceglédi oldalon éppen az első 10 percet lezáró Ortiz volt a legeredményesebb 7 ponttal.

A második etap elején két gyors találattal ismét kétszámjegyűre nőtt a differencia a felek között. Ezt a Vasas egészen 41-31-ig stabilan őrizte. A félidő utolsó két perce azonban a Ceglédnek sikerült jobban. Kostas Keramidas csapata 7-0-s futással 41-38-ra felkapaszkodott. A Vasas vezetett a lepattanókban és 8 szerzett labdával rendelkezett, miközben a statisztikai lapjára mindössze 6 eladott labdát rögzítettek az első félidőben. A Ceglédnél viszont a 11 eladott labdára mindössze 2 szerzett jutott.

A harmadik negyed első felében nem alakult ki nagy differencia a felek között. Végül a Vasas 47-46 után egy 9-0-s futással szakadt el 56-46-ra. Ezt az előnyét pedig a játékrész végéig megőrizte. 30 perc után 60-50-ra vezetett a fővárosi gárda, melynél Fraser 19, Papp pedig 14 pontnál járt. A záró szakaszban is lendületben maradtak a vendégek. Az egész mérkőzés legnagyobb különbségét 70-55-nél regisztrálhattuk. Ekkor még közel 4 perc volt hátra és a Cegléd nem adta fel. Az utolsó percben 72-69-re visszajöttek a hazaiak. A hajrában azonban fordítani már nem tudtak, így a Vasas értékes idegenbeli győzelmet ünnepelhetett.

VBW CEKK Cegléd - Vasas Akadémia 69-73 (20-27, 18-14, 12-19, 19-13)