Ceglédinfo
Covid teszt 24 órán belül

Hír, program

Újabb nehezen feldolgozható hazai vereség

Nehéz bármit is belülről, teljesen objektíven írni egy hullámvölgyben lévő csapat teljesítményéről... de a tegnapi vereség által kiváltott érzés még a Tiszaújváros elleni hazai vereség elkeseredését is túlszárnyalta. Ebben a mérkőzésben több volt, sokkal több. Nyilván okulni kell a kudarcból, s ezért sem adnak pontot...

De az okulás mellett mindenkinek most az összefogásra kell koncentrálnia, mert a hét legvégén, vasárnap újabb hazai megmérettetés, Eger vár csapatunkra.

Közhelyesen fogalmazva, mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, de pattogós, feszes volt mindkét csapat, s lehet, hogy csak a nézőtéri csönd miatt, de élvezhetően hangos volt a pálya is.

Az első negyedóra ceglédi próbálkozásait követően egy igazán szép hazai kombináció végén Laczkó Milán talált a hálóba. Szép akció, magabiztos befejezés. 1-0

Tíz perccel a vezetést követően Takács szabadrúgását a várdai portás tessékelte a keresztlécre. Ekkor úgy tűnt, minden ok, sínen a csapat. Ám öt percre rá Khimmich Vasyl egy szögletet követően fejjel, majd a 42. percben ugyanő - szintén szögletet követően - lábbal volt eredményes... 1-2

S, még nincs vége, hiszen a megroggyant hazaiak bizonytalanságát a többedmagával NB I-ből visszaadott, hórihorgas Horváth higgadtan kihasználta. 1-3

A fordulás után a hazaiak mindent megpróbáltak, helyzetekig, lesgólig jutva büntetőből felzárkóztak egy gólos hátrányba (2-3, újra Laczkó), de egyenlíteni, vagy fordítani nem sikerült.

Ez a vereség azt jelenti, hogy a Ceglédi VSE az NB I-es klubok második csapatai ellen idén  még nyeretlen, s kilenc fordulót követően az összesített győzelem-vereség- mutatója 4-5. Ez nagyon messze van a remélttől...

Vasárnap érkezik az az  Eger, amely most Tállya ellen otthon botlott.
Nincs más, minél többször be kell venni Eger kapuját... várát...

Forrás: cegledfoci.hu

(A kép illusztráció!/Fotó: Kisfaludi István)