Kiütéses Ceglédi VSE győzelem a labdarúgó NB III-ban

Zárt kapus találkozón fogadtuk a DVTK II csapatát a Zsengellér Gyula Sporttelepen.

Kellemes, futball idő fogadta a csapatokat és jó iramban is kezdődött az összecsapás. Az első percekben ismerkedtek egymással a csapatok, de a 6. percben már rögtön egy lehetőség adódott előttünk. Papp passzolt középre Laczkónak, aki lefordult a védőjéről, majd lőtt, de a labda elment a kapu előtt keresztben.

Három perccel később Laczkó és Takács kényszerítőztek, majd Takács lőtt, de a rövid alsó mellé ment a labda.

A folytatásban is mi támadtunk inkább, a 18. percben Bagó jött fel szépen egy támadással a jobb oldalon, majd a tizenhatos szélén egy szabadrúgást is kiharcolt. A szabadrúgás után a labdát végül senki nem tudta a kapu felé fejelni.

A 21. percben aztán Laczkó kapott egy remek labdát, amit fejjel megtolt, végül a kapus lábai között a kapuba passzolt. Szép találat volt! 1:0

A 30. perctől aktívabb lett a vendég csapat támadójátéka is, de leginkább beívelésekből, pontrúgásokból tudtak veszélyeztetni, komoly védeni valója nem akadt Miklernek.

A félidőre, tehát egy gólos előnyben mehettünk az öltözőbe.

A második játékrész elején keresték a fogást egymáson a csapatok, az 58. perctől aztán felpörögtek az események. Először a vendég csapat veszélyeztetett, de a jó centerezésről középen centikkel maradt le a diósgyőri játékos.

Majd egy Takács szöglet utáni kavarodás után lőtt Papp kapu fölé. Egy perccel később egy jó vendég kontra után tudtunk fejjel menteni a kapunk előtt. A 63. percben aztán lenyugtattuk a kedélyeket. Szabadrúgást végezhettünk el, ami után a labda az üresen álló Pappot találta meg, aki okosan a léc alá fejelt. 2:0

Két perccel később a vendégek megpróbáltak gyorsan szépíteni, de az erős lövés pont Mikler kezei között kötött ki. Újabb két perc telt el és Takács jelezte a vendégeknek, hogy ma nagyon ne reménykedjenek a pontszerzésben. Jó 17-18 méterre a kaputól állt a labda mögé egy szabadrúgásnál és ez általában nála életveszély. Ezúttal sem cáfolt rá és okosan a kapuba tekert. 3:0

A gól után elkezdett cserélni Makrai László, de a mérkőzés nem változott. Hét perccel Takács szabadrúgása után a hosszú oldalon találta meg egy labda Laczkót, aki ugyan éles szögből kellett, hogy lőjön, de kíméletlenül a léc alá bombázott. 4:0

A 85. percben nagyszerű játék után harcoltunk ki egy büntetőt, amit Kovács hiba nélkül a kapuba lőtt. 5:0

A mérkőzésen más érdemleges már nem történt azon kívül, hogy Laczkó lejött és Kelemen folytatta helyette. Az eredmény sima, de azért a mérkőzés nem volt ennyire az. Szép volt srácok!