Covid teszt 24 órán belül

Hír, program

Labdarúgás: Cegléd nyerte a vasutas-rangadót

2019.09.03. 10:56 Rovat: Sport

Nem unatkoztak, akik vasárnap kilátogattak a Malomtó szélre, hiszen hét gólt hozó találkozón sikerült itthon tartanunk a három pontot a vasutas-rangadón. Kőházi Ádám tudósítása.

Schőn Lászlónak még az előtt bele kellett nyúlnia a mérkőzésbe, mielőtt elkezdődött. Az eredetileg a kezdőcsapatba jelölt Takács szombat este belázasodott, így a helyére G. Bíró került be. A mérkőzés jó iramban kezdődött, de egyik csapat sem tudott igazán komoly lehetőséget kialakítani az ellenfél kapuja előtt. Az első gól is igazából helyzet nélkül született meg. Hátul sajnos hibáztunk, a vendégek játékosa pedig az üresen maradt kapuba tudta rúgni a labdát. 0:1

Jól látható öt forduló után, hogy egy remek szellemiségű csapat állt össze Cegléden, hiszen, ahogy korábbi mérkőzéseken is, úgy most is megmutatták, hogy nem adják fel, ha gondba kerülünk és az utolsó percig képesek harcolni. Küzdöttünk, mentünk előre és a 22. percben majdnem sikerült is egyenlíteni, de Bagó ígéretes helyzetben eleresztett lövése kapu fölé szállt.

Nem sokkal később, viszont sikerült egyenlíteni. Kun végzett el remekül egy szabadrúgást, amit Bodó fejelt a kapuba. 1:1

A folytatásban is mi irányítottuk a játékot, de jól védekezett a debreceni csapat és egy-két ellentámadásukban benne volt a veszély.
Ennek ellenére egyik csapat előtt sem adódott komolyabb helyzet, egészen az első félidő utolsó percéig, amikor Bagó adott be remekül a jobb oldalról, a labdára Lukács érkezett, de a lövése sajnos célt tévesztett.

A második játékrész viszont számunkra rettentően kezdődött. Már a második percben újra gólt szerzett a hazai csapat, így a 47. percben ismét egy gólos hátrányba kerültünk. 1:2

Az 55. percben aztán ismét Lukács lövése után kiabálhattak szurkolóink, majdnem gólt, de a lövés centikkel ugyan, de célt tévesztett. Valamivel később aztán ismét Lukács volt a főszereplő. Letámadta a kaput felívelni szándékozó kapust és belelépett a lövésébe, a labda pedig a kapuba pattant. 2:2

A folytatásban is több lehetőségünk volt, mint a vendég csapatnak és végre nekünk sikerült megszerezni a vezetést. A 73. percben ismét Bodó fejelt a kapuba, ezúttal egy szöglet után. Meg kell említeni, hogy a szöglet előtti támadásnál Szilágyi remek labdát adott Markónak, a lövés végül egy védőről pattant szögletre. De mivel a sarokrúgásból gól lett, nem kellett sokáig bosszankodnunk. 3:2

Alig telt el azonban pár perc és a korábban Cegléden játszó Damásdi is betalált, így most a Debrecen egyenlített. Elképesztő mérkőzés és még hátra volt bő negyedóra. 3:3

A hátralévő időben érezhető volt, hogy benne van a mérkőzésben a gól, de hogy ki fogja szerezni az megjósolhatatlan volt. Mindkét csapatnak volt nagy helyzete, nálunk Lukács lőtt fölé, a mi kapunk előtt pedig Bodó rúgta ki a kapunk felé tartó labdát. Közben volt még egy kiállítás is a vendégeknél, majd a 84. percben Markó mindent remekül csinált, de végül ígéretes helyről leadott lövése pár centit tévedett.

Azt gondolhattuk volna, hogy ezzel vége, több lehetőség már nem nagyon lesz, de nem ezen a meccsen. A 90. percben remek akciót vezettünk, aminek a végén ismét Markóra jött ki a játék, aki viszont most már a kapuba rúgta a labdát! 4:3

A hosszabbítás percei már leperegtek komolyabb esemény nélkül, így egy igazán izgalmas, hét gólt hozó találkozón sikerült begyűjtenünk a három pontot.

Ceglédi VSE - DVSC II. 4-3 (1-1)

CVSE: Tulipán - Bagó, Szász, Bodó, Pesti - G. Bíró, Markó - Szilágyi, Kovács, Kun - Lukács