Férfi kézi NB I: a Szeged hozta a papírformát

2019.05.13. 11:13 Rovat: Sport
CEGLÉDI KK SE-MOL-PICK SZEGED 29-37  (2019. 05. 10.)

A Bajnokok Ligája négyes döntőjéről lemaradó Mol-Pick Szeged 37-29-es győzelmet aratott Cegléden a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

A kiesés ellen küzdő ceglédi együttes a 10. percben még 6-5-re vezetett, utána azonban több mint tíz percen át nem dobott gólt, ezalatt pedig a szegediek egy 10-0-s szériával tulajdonképpen eldöntötték a mérkőzést.

A második félidőben a vendégeknél Stefan Sigurmannsson megszerezte a 100. találatát ebben a bajnokságban.

Juan Carlos Pastor csapata kedden a Csurgó ellen zárja az alapszakaszt hazai környezetben.

A Cegléd az utolsó fordulóban Veszprémbe látogat, és ha ott nem szerez pontot, akkor csak úgy maradhat bent, ha a Mezőkövesd is elveszíti az utolsó meccsét otthon a Dabas ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

CEGLÉDI KK SE-MOL-PICK SZEGED 29-37 (12-21)

Cegléd, 800
 néző. V: Földesi, Halász

CEGLÉD: Mojszilov - Lászlai 4, Gábor 2, Davidovics 1, Spekhardt 1, SCHÄFFER 7, Pocsai 4 (2). Csere: ALEKSZA, Koncz (kapusok), JUHÁSZ 4, Müller, Hódi 1, MIKITA 4, Vucskovics 1. Edző: Nagy Károly

SZEGED: ALILOVIC - SZ. SZUNAJKO 6, Bodó 2, Henigman, Gaber 3, J. Canellas 4, Rodríguez 3. Csere: Sego, Nagy M. (kapusok), Balogh Zs. 3 (1), Sigurmannsson 5 (2), Bombac 1, Zsitnyikov 2, Maqueda 3, KASPÁREK 5. Edző: Carlos Pastor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-2. 6. p.: 5-4. 11. p.: 6-6. 16. p.: 6-11. 35. p.: 17-24. 42. p.: 19-27. 48. p.: 22-30
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3

MESTERMÉRLEG

Nagy Károly:
- A Szeged hozta a papírformát, méltó ellenfelek voltunk.

Carlos Pastor: - Nehéz volt kézilabdázni a "durva" BL-kiesés után, de nagyon fontos, hogy visszatérjünk a normális hétköznapokba. Nyertünk, mindenki játszott, nincs nagy gond. Látom, hogy Cegléden jó munka folyik.

Forrás: nso.hu

Fotó: Kisfaludi István