CEKK győzelem Budapesten

2019.03.21. 12:16 Rovat: Sport
Fotó: mtk.hu

A női kosárlabda NB I. 20. fordulójának szombati játéknapján a VBW CEKK Cegléd az MTK vendégeként lépett pályára és magabiztos játékkal győzött a sereghajtó otthonában. A Nemzeti Sport tudósítása.

MTK-Budapest-VBW CEKK Cegléd 48-77 (10-14, 10-20, 14-22, 14-21)

Városmajor, 100 néző. Vezette: Fodor A., Nagy V., Lengyel

MTK: Czirják 8/6, Szeitl, Süle 7/3, Szabó Flóra 10, Hegedűs J. 7. Csere: Bernáth 3, Pusztai S., WÉBER 10, Koch 3, Gróf T.. Edző: Nagy Dóra

CEGLÉD: SWANIER 6, Révész B. 4, GORJANÁCZ 16/3, HAMILTON-CARTER 11, Baugh 9. Csere: POPOVICS 22/9, Kobolák 6, Böröndy V. 3/3, Király A., Filipowicz V. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3-9. 8. p.: 10-9. 13. p.: 14-20. 17. p.: 17-29. 24. p.: 28-44. 27. p.: 30-51. 33. p.: 40-59. 38. p.: 46-73

Kipontozódott: Király A. (40. p.)

MESTERMÉRLEG

Nagy Dóra: - Az elején az akarattal nem volt gond, de rengeteg volt a hibánk. Védekezésünk sem volt olyan, mint amilyen lenni szokott, azt gondolom, hogy ez teljes mértékben betudható a tragédiának, ami a múlt héten történt.

Peter Jankovic: - A mérkőzés eleje kicsit nehezebb volt, mivel három hétig nem játszottunk, de az első negyed után kihasználtuk a lehetőségeinket. Agresszívabbak voltunk a lepattanózásnál és megtaláltuk a módját annak, hogyan dobjunk kosarakat, miközben 50 ponton tartottuk az MTK-t. Sosem vagyok elégedett, de most kicsit az vagyok.

Forrás: nso.hu