Ceglédinfo
Covid teszt 24 órán belül

Hír, program

Szoros mérkőzésen kapott ki a Cegléd

A női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a PEAC-Pécs 53-52-re legyőzte szerdán a VBW CEKK Ceglédet.

A mérkőzés végig szoros volt: egy negyed után döntetlen volt az állás, a második játékrészt három ponttal a Pécs nyerte, míg az utolsó negyed előtt a ceglédiek álltak jobban két ponttal. A hajrát a Pécs bírta jobban, amely nagy küzdelemben 53-52-re nyert, így bejutott az elődöntőbe. A győztes csapat egyik legjobbja a 13 pontig jutó Wentzel Nóra volt.

KOSÁRLABDA
NŐI MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

PEAC-PÉCS-VBW CEKK CEGLÉD 53-52 (14-14, 16-13, 10-15, 13-10)

Gabányi László-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Papp P., Boros T., Györfy R.

PEAC:
 SZÜCS R. 10/6, WENTZEL 13/3, Strautmane 3, ANDUSICS 7, Kiss V. 5. Csere: Sarok 11/9, Kaposi 1, Sánta 3/3, Hegedűs R. Edző: Csirke Ferenc

CEGLÉD: ORTIZ 10, Gorjanácz 5, Szotiriu 7, McBryde 14/12, MOORE 11. Csere: Kobolák 5/3, Ruják N., Révész L. Edző: Konsztantinosz Keramidasz

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-0. 8. p.: 9-10. 13. p.: 17-16. 17. p.: 24-18. 19. p.: 26-23. 23. p.: 32-33. 27. p.: 35-39. 34. p.: 46-47. 38. p.: 51-52

MESTERMÉRLEG

Csirke Ferenc: - Nagy fegyvertény a győzelmünk. A Magyar Kupában nem létező fiatalszabály miatt erős, a saját Európa-kupa-csoportjából továbbjutó ellenfelet sikerült legyőznünk nem túl szép mérkőzésen. Támadásban mindkét fél szenvedett, sok eladott labdánk volt, ellenfelünk sok támadólepattanót szedett, azonban védekezésünknek köszönhetően sikerült nyernünk. Faultproblémáink miatt néhány játékos cseppet összezavarodott. Nagy dolognak tartom, hogy ezzel a fiatal, pécsi kötődésű csapattal sikerült továbbjutni.

Konsztantinosz Keramidasz: - Nagyon szoros mérkőzés volt, amely a legkisebb különbséggel dőlt el. Sok statisztikai mutatóban jobbak voltunk ellenfelünknél, hiába szedtünk tizenhét támadólepattanót, sajnos a rossz dobószázalékunk miatt nem tudtunk ezzel élni. További sok szerencsét a Pécsnek!

Forrás: nso.hu

Fotó: Kisfaludi (korábbi felvétel)