Magabiztos győzelem, továbbjutás

Második győzelmével a csoport második helyén jutott tovább a CEKK Európa Kupa csoportjából. A cekk.hu beszámolója.

Csapatunk története során másodszor jutott az Európa Kupa legjobb 16 csapata közé, miután magabiztos játékkal, végig vezetve legyőztük az Adana Basketbol csapatát is.

De kezdjük a történetet az elején. Annak tudatában léptünk pályára, hogy a Hatay 5 ponttal legyőzte a Szpartakot, így ha nyerünk, a Szpartak mögött a csoport második helyén végezve továbbjutunk. Egy vereség esetén viszont a Hatay a csoportelső, a Szpartak a második és mi már nem jutunk tovább.

A cél tehát adott volt és ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést egy 22-8-as negyeddel, majd a folytatásban lépésről lépésre növeltük az előnyünket, minden negyedet 2-2 ponttal nyerve végül 20 pontos különbséggel legyőztük második török ellenfelünket is. A csapat legeredményesebb játékosa Tinara Moore lett, aki 45-ös teljesítményindexet hozott össze, többek között 32 dobott pontjának, 16 leszedett lepattanójának és 4 gólpasszának köszönhetően.

Csapatunk ezzel a győzelemmel 2016 után ismét bejutott az Európa Kupa legjobb 16 csapata közé.

VBW CEKK CEGLÉD - ADANA BASKETBOL (török) 72-52 (22-8, 17-15, 16-14, 17-15)

Antakya, zárt kapuk mögött. V: Cavara (bosnyák), Vujicsics (montenegrói), Galuk (izraeli)

CEGLÉD: Ortiz 4, Gorjanácz 5, SOTIRIOU 9/3, McBryde 7/3, T. MOORE 32. Csere: Ruják N. 3/3, Kobolák, Révész L. 9/3, Szirony, Filipowicz 3/3. Edző: Kostas Keramidas

ADANA: Wallace 13/3, Manlaci 6, Yildizhan 2, FONTAINE 18, Tokatli 3. Csere: Gültekin 2, Taskin 8/6, Özel. Edző: Mehmet Özkan

Az eredmény alakulása. 1. perc: 3-0. 4. p.: 7-2. 10. p.: 22-8. 13. p.: 25-10. 17. p.: 37-16. 19. p.: 39-17. 21. p.: 39-25. 26. p.: 42-31. 30. p.: 55-35. 31. p.: 58-37. 35. p.: 64-37. 37. p.: 64-45

-Forrás, kép: cekk.hu-