Cápa-győzelem az előrehozott mérkőzésen

2019.02.11. 16:09 Rovat: Sport
Ceglédi Kék Cápák - Érd II. 33-28 (2019. 02. 09.)

Bár hivatalosan február 16-án rajtol a női kézilabda NB II., a Ceglédi Kék Cápák felnőtt csapata terem hiány miatt 9-én szombaton már bajnoki mérkőzést játszott. A Cegléd a március 9-ről előrehozott összecsapáson az Érd II. csapatát fogadta a Gál József Sportcsarnokban.

⇦ A képtár megtekintéséhez kattintson a kisképre!

A hazaiak nehezen vették fel a vendégek gyors ritmusát, akik többször is vezettek három góllal az első félidőben. A Cápák 25 percig futottak az eredmény és fiatal ellenfelük után, majd átvették a vezetést és a meccs irányítását is. A sok hiba ellenére a szívük a helyén volt, aminek köszönhetően az 53. percben már kilenc góllal vezettek.

Tóth Norbert edző:

-Végre úgy kezdünk egy szezont, hogy behúzzuk a két pontot, amihez gratulálok a lányoknak. Jól küzdöttek és többször is fel tudtunk állni több gólos hátrányból. A második félidőre feljavult a védekezésünk és a támadásainkban is megmutatkozott egyszer-kétszer, hogy tudnak kézilabdázni, ha akarnak. Egy-egy mérkőzésen belül nagyon hullámzó a teljesítményünk. Sokszor vagyunk lent, és kevésszer fent, ezen kell most javítanunk, mert egy rutinosabb csapat keményen meg tudja bosszulni ezt az "eredmény után futást"…  Még egyszer gratulálok a lányoknak!

Ceglédi Kék Cápák - Érd II. 33 - 28 ( 17 - 16 )

Cegléd, 150 néző, vezette Fehér, Répás

Cegléd: Juhász Bernadett, Szegedi Brigitta (kapusok), Herceg Réka 9 (4), Spolmin Roberta 5, Ade Sowunmi 5, Mertlik Mónika 5, Tóth Adrien 3, Vuletic Suncica 3, Kisjuhász Petra 2, Török Melinda 1, Hörömpő Dóra, Takács Viktória

Kiállítás: 14, ill. 2 perc

Hétméteres: 4/4, ill. 6/3

Az eredmény alakulása. 7.perc: 1-3, 12.p.: 5-5, 16.p.: 6-9, 22.p.: 9-13, 26.p.: 16-14, 40.p.: 23-18,m 53.p.: 32-23

Szöveg: pézsé

Fotó: Kisfaludi