Asztalitenisz eredmények

2019.01.29. 14:49 Rovat: Sport

Budapest-bajnokság Országos Utánpótlás Asztalitenisz Ranglista Versenyen vettek részt a ceglédiek  a fővárosban, ahol Ócsai Máté párosban ezüst érmet szerzett.

egyéni: 4.hely Ócsai Máté, főtáblára jutott Tótin Kristóf és Hörömpő ferenc
páros: 2. hely Ócsai Máté-Kishegyi Ákos legjobb 8 közé került Hörömpő Ferenc- Tótin Kristóf

Az újoncoknál kis szerencsével Ungureán Dorka éremhez juthatott volna U12-ben. Petrik András az U13  selejtezőböl remek játékkal 3 győzelemmel felkerült a 32-es főtáblára ahol jó esélye volt a következő körbe jutásra.Már 2:0-ra is vezetett már de szombathelyi ellenfele fordítani tudott  végül, és nyert

A serdülő versenyszámban nagy esély volt az éremre a páros kategóriában.A későbbi döntőstől 3:2 kapott ki Hörömpő-Tótin duó mégpedig úgy hogy 0:2-es hátrányból jöttek vissza mely játszmákat is előnyről 10:7 illetve 8:5 ről bukták el.
Másnap viszont sikerült a bravúr és a 4 kiemelt párost sikerült búcsúztatni 3:1 arányban az ifjúsági versenyszámban.
A serdülő  egyéniben főtáblán kezdtek mindketten és sikerült értékes pontokat gyűjteni az elért helyezésekkel.

Az ifjúsági versenyszámban a párosban esély volt a végső győzelemre az Ócsai-Kishegyi duónak de 2:1 es játszma előny és 8:5 ös vezetés kevés volt a BVSC-és páros ellen.Az igazi dráma az egyéniben következett amikor is miután  Ócsai Máté 3:1 re megverte a válogatott Molnár Dávidot, a döntőbe jutásért- ahol már négy győztes szettre játszanak- 3:1, 7:1-es vezetésre  állt végső győztes András Csabával szemben,aki  végül fordítani tudott és a mérkőzést is megnyerte.

A célt sikerült teljesítenie Máténak hiszen a négy közé kerüléssel indulhat a következő nemzetközi versenyen az ifjúsági kategóriában.