Női kosár NB I: vereség a DVTK-tól

2018.12.22. 13:14 Rovat: Sport

A DVTK ugyan otthon verte tizennyolccal a Ceglédet, de a mérkőzés első felében remekül játszott Peter Jankovic csapata. A hazaiak legjobbja Medgyessy Dóra volt.

Aluinvent DVTK-VBW CEKK Cegléd 79-61 (13-19, 25-21, 19-11, 22-10)

Miskolc, 860 néző. V: Frányó, Balogh Gy., Győrfy

DVTK: MEDGYESSY 15, WALKER-KIMBROUGH 13/3, Kiss A. 3, Skorics 15, MOKANGO 21. Csere: Szabó F. 4, Kányási 2, Eperjesi 2, Sulciute, Zele 4. Edző: Cziczás László

CEGLÉD: Swanier 4, Révész B. 2, Popovics 10/3, DONGUE 14/3, KOBOLÁK 19/3. Csere: Gorjanácz 3/3, Filipowicz, Király A., Böröndy 6, Révész L. 3/3. Edző: Peter Jankovic

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-6. 7. p.: 7-12. 12. p.: 15-23. 16. p.: 24-35. 18. p.: 34-37. 23. p.: 42-40. 25. p.: 42-45. 29. p.: 51-49. 33. p.: 62-53. 36. p.: 71-56
Kipontozódott: Swanier (27. p.)

MESTERMÉRLEG

Cziczás László:
- Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert a ceglédiek mindent egy lapra tesznek fel. A találkozó első szakaszában sok dobásunk kimaradt, ezért jól jött a nagyszünet, utána egy más csapat jött ki a pályára. Nagyon sajnálom Sulciute bokatörését, ez a szomorú esemény is meccs krónikájához tartozik.

Peter Jankovic: - Harminc percen keresztül jól tartottuk magunkat a nagyon erős DVTK ellen. Az utolsó negyedben elfogytunk, és már elegendő erőnk sem maradt erre a szakaszra.

Forrás: nso.hu

Fotó: dvtk.eu